Konkurs - Mistrz Szybkiego Mnożenia

W kwietniu 2020 roku odbył się w naszej szkole po raz pierwszy konkurs Mistrz Szybkiego Mnożenia. Konkurs skierowany był do uczniów klas drugich, trzecich i czwartych. Konkurs miał na celu  rozwijanie i promowanie uzdolnień matematycznych wśród uczniów edukacji wczesnoszkolnej oraz popularyzację umiejętności sprawnego mnożenia w zakresie 100. Zadaniem uczestników konkursu było poprawne rozwiązanie jak największej liczby przykładów mnożenia do 100 w ciągu 5 minut. Uczniowie mogli na specjalnej do tego przeznaczonej aplikacji ćwiczyć przez ok. 3 tygodnie. Następnie wyłoniono z każdej klasy zwycięzcę, który reprezentował naszą szkołę w konkursie ogólnopolskim. Zwycięzcy to:

- w kategorii klasy drugiej Patryk Wróblewski

- w kategorii klasy trzeciej Krzysztof Brazulewicz

- w kategorii klasy czwartej Amelia Mazurowska

Konkurs ogólnopolski odbył się pod koniec kwietnia. Uczniowie za pomocą specjalnej aplikacji, rywalizowali on line ze swoimi rówieśnikami z całej Polski. W konkursie ogólnopolskim wzięło udział 493 uczniów. Patryk zajął 54 miejsce w swojej kategorii rozwiązując aż 103 działania poprawnie, Krzysztof 247 miejsce rozwiązując 59 działań,                   a Amelia 14 miejsce rozwiązując aż 139 przykładów z tabliczką mnożenia. Brawo!!

Serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom za udział w konkursie.  Już teraz zachęcam wszystkich do ćwiczenia tabliczki mnożenia. Może to Wy będziecie mistrzami w przyszłym roku?

Karolina Zaręba-Kamysz