BEZPIECZNIE W DRODZE DO PRZEDSZKOLA

22 września na placu przy Szkole Podstawowej w Wiślince odbyło się spotkanie przedszkolaków z przedstawicielami Straży Gminnej, podczas którego dzieci wysłuchały podstawowych zasad oraz praktycznych porad dotyczących bezpieczeństwa. Najmłodsi mieli okazję przypomnieć sobie zasady poruszania się po drodze, a w szczególności bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię w drodze do przedszkola lub podczas spacerów. Prowadzący spotkanie przypomnieli, jak ważne są elementy odblaskowe, w które każdy uczestnik ruchu drogowego powinien być wyposażony, zwłaszcza po zmroku. Największym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia praktyczne, podczas których dzieci mogły przećwiczyć bezpieczne poruszanie się po drodze, zasiadając w mini samochodach, reakcję na zmieniające się światło sygnalizatora oraz przechodzenie przez przejście dla pieszych. Podczas pogadanki nie zabrakło też tematów dotyczących zasad bezpiecznej zabawy oraz właściwego zachowania w kontaktach z osobą nieznajomą, która może częstować słodyczami lub obiecywać prezenty.

Dzieci podczas pogadanki były skupione i z dużym zainteresowaniem wsłuchiwały się w poruszane tematy. Bardzo aktywnie uczestniczyły w praktycznych zajęciach, chętnie udzielały odpowiedzi na pytania oraz wykazywały się posiadaną wiedzą, nie tylko z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Bezbłędnie rozpoznawały kolory, które występują w sygnalizacji świetlnej, a także wiedziały na jakim świetle wolno im przejść przez przejście dla pieszych na drugą stronę jezdni.

Wiesława Olejniczak