Ślubowanie uczniów klasy pierwszej

Uczniowie klasy pierwszej przygotowywali się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Uczyli się dzielnie tekstów, wierszy, piosenek, wytrwale ćwiczyli podczas prób.
                   20 października od samego rana w naszej szkole panowała świąteczna atmosfera.  Pierwszoklasiści w strojach galowych, przepiękna dekoracja sali gimnastycznej, przygotowany sprzęt nagłaśniający - to wszystko po to, aby ślubowanie uczniów klasy  pierwszej wypadło jak najbardziej uroczyście.

Wreszcie nadszedł moment rozpoczęcia uroczystości. Pani dyrektor powitała rodziców, nauczycieli, uczniów, a szczególnie serdecznie klasę pierwszą, której "oddała głos". Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności aktorskie przedstawiając program  z udziałem Sowy. Uczniowie zdobyli klucze: mądrości, miłości, sprawności fizycznej, muzyczny, plastyczny, odwagi i grzeczności.
 W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania nastąpiło symboliczne pasowanie na ucznia. "Pasuję Cię na ucznia" - mówiła pani dyrektor, dotykając wielkim ołówkiem - jak czarodziejską różdżką ramion swoich podopiecznych.

Następnie zaprezentowali się uczniowie klasy drugiej. Życzyli sukcesów w nauce młodszym kolegom, a przewodnicząca szkoły zapewniała o pomocy i opiece starszych uczniów w szkole i poza nią.
       Do życzeń dołączyli się  również rodzice, którzy zorganizowali "słodkie" przyjęcie i pamiątkowe upominki.

Ten dzień na długo zostanie pierwszakom w pamięci.

Violetta Klaus