Egzamin na kartę rowerową 11/12 czerwca 2015r.

W czwartek, 11 czerwca dzieci z klasy czwartej oraz osoby mające możliwość poprawy z poprzednich lat zdawały egzamin pisemny ze znajomości przepisów ruchu drogowego. Do egzaminu przystąpiło 28 osób. Niestety, pytania okazały się za trudne dla 5 uczniów. Egzamin praktyczny odbył się na boisku szkolnym, na którym w dniu 12 czerwca strażnicy gminni rozstawili miasteczko ruchu drogowego. Nasi egzaminowani musieli wykazać się umiejętnością jazdy na rowerze oraz umiejętnością wykorzystania wiedzy teoretycznej w ruchu drogowym. Egzaminował komendant straży gminnej z Pruszcza Gdańskiego, pan Tomasz Grabowski. Wszystkie 23 osoby, które podeszły do części praktycznej zdobyły uprawnienia do poruszania się rowerem w ruchu drogowym. Najlepszy wynik i bezbłędny przejazd na 100% zaliczyła Wiktoria Gawryjołek. Wszystkim gratulujemy. Dokumenty będą wręczane na uroczystym apelu kończącym rok szkolny.

Marek Kapitański