ROZGRYWKI GMINNE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W PIŁKĘ RĘCZNĄ

W czwartek, 28 stycznia w Zespole Szkół w Straszynie nasza reprezentacja wzięła udział w turnieju dziewcząt. Do zawodów przystąpiły reprezentacje z pięciu szkół naszej gminy. Dziewczynki w składzie: Wiktoria Zawada, Zuzanna Ostrajch, Paula Witkowska, Weronika Reiter, Oliwia Boniewicz, Oliwia Maszota, Oliwia Gdaomska, wiktoria Gawryjołek, Aleksandra Ochremuk, Nikola Piasecka oraz Adrianna Rochoń zajęły ostatecznie trzecie miejsce. Do drugiej pozycji zabrakło nam lepszej różnicy bramek z wicemistrzyniami, zespołem ze Straszyna. Wygrały dziewczyny z Rotmanki. Poziom był wyrównany , niemniej zabrakło trochę szczęścia. Mimo to miejsce na podium oraz postawa i zaangażowanie drużyny podczas spotkań zasługują na wyróżnienie.

01 lutego 2016, w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Borkowie, zagrali nasi chłopcy. W zawodach mimo żadnej porażki o kolejności , również jak wśród dziewcząt, zadecydowała różnica bramek. Byliśmy „o włos” od zwycięstwa, jednak rzuciliśmy mniej bramek od chłopaków z Łęgowa, co w konsekwencji pozwoliło nam zająć drugie miejsce. Wygrana była blisko. Reprezentowali nas: Wojciech Pawluk, Oskar Poroś, Marcin Wiśniewski, Mateusz Kozina, Marcel Gacek, Miłosz Enerlich, Jakub Brzezicki, Jakub Szpak, Jakub Glier oraz Tomek Radomski.  Na pocieszenie nasz bramkarz, Wojtek został okrzyknięty najlepszym zawodnikiem zawodów. Niestety w pierwszym meczu straciliśmy jednego z naszych najlepszych zawodników: Tomka Radomskiego, który po niefortunnym lądowaniu po rzucie zwichnął stopę. Kolejne mecze mógł tylko oglądać z trybun. Było to spore osłabienie naszej ekipy.

Całe zawody były prowadzone przez sędziego, Pana Dariusza Klausa, co podniosło rangę zawodów i pozwoliło zawodnikom oraz zawodniczkom zapoznać się z profesjonalnym sędziowaniem.

Wszystkim gratulujemy i prosimy o więcej w przyszłym roku.

Marek Kapitański