„KOPCIUSZEK”

Uczniowie klasy III a przygotowali bajkę „Kopciuszek”. 13 czerwca przedstawili ją swoim rodzicom z okazji Dnia Matki i nadchodzącego Dnia Ojca.  Tę bajkę wszyscy znamy. Każdy z nas na pewno pamięta z dzieciństwa Kopciuszka, pasierbicę-sierotę, zmuszaną do ciężkiej pracy przez macochę i jej dwie niedobre córki, które "wszystko by oddały, gdyby tylko wyładniały". Niełatwo być Kopciuszkiem; wszystko jednak może się zmienić, gdy miła sąsiadka okazuje się dobrą wróżką. Mali aktorzy  przenieśli widzów do zaczarowanego świata, w którym Uczestniczyli w królewskim  balu, zobaczyli stroje przygotowane w tajemnicy przed mamami i dekoracje, a także pięknego księcia, który szukał właścicielki złotego pantofelka. Na zakończenie uroczystości dzieci wręczyły własnoręcznie wykonane upominki i zaśpiewały piosenkę i złożyły rodzicom serdeczne życzenia. W podziękowaniu mamy przygotowały dla wszystkich słodki poczęstunek.

Tę pełną ciepła, humoru i muzyki bajkę, która bawi i wzrusza, uczniowie zaprezentowali także swym kolegom i koleżankom.