LISTOPAD Z UNIHOKEJEM

/zawody gminne i powiatowe/

W sali gimnastycznej naszej szkoły 4 listopada, odbyły się zawody gminne szkół podstawowych w unihokeja. Reprezentacje chłopców i dziewczynek rozegrały spotkania systemem „każdy z każdym”. Obie nasze drużyny wygrały wszystkie mecze i zostały mistrzami naszej gminy.

Kolejnym etapem były zawody na szczeblu powiatowym. 8 listopada dziewczyny przystąpiły do zawodów w Suchym Dębie. Reprezentacja dziewcząt nie przegrała żadnego meczu w turnieju. Niestety gorszy bilans strzelonych bramek sklasyfikował nas na trzecim miejscu. Wróciliśmy z pamiątkowym pucharem. Chłopcy dzień później w tej samej szkole powalczyli o mistrzostwo powiatu. Niestety mimo walki nie udało się – zajęliśmy szóste miejsce. Nie można odmówić naszym drużynom zaangażowania. Wszyscy pokazali, że gra się do końca i mimo przegranych meczów, w przypadku chłopców walka może sprawić dużo radości.

Należy wspomnieć, że od tego roku turnieje były rozgrywane według nowej formuły. Zmiany w przepisach nie przeszkodziły naszym zespołom w uzyskaniu dobrego wyniku.

W zespołach zagrali: dziewczęta – Oliwia Gadomska, Nikola Piasecka, Oliwia Boniewicz, Aleksandra Ochremuk, Zuzanna Chlebowska, Julia Bielecka, Marta Karwaszewska, Wiktoria Gawryjołek, chłopcy – Mateusz Diesing, Maciej Kwaszyński, Bartek Pakulski, Seweryn Kuć, Patryk Grochowski oraz Michał Szczyglewski.

Wszystkim bardzo gratulujemy i dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły.

Marek Kapitański