Spotkanie samokształceniowe logopedów

21 lutego 2018 r. odbyło się w naszej szkole spotkanie samokształceniowe logopedów pracujących w placówkach z rejonu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Pruszczu Gdańskim. W spotkaniu wzięło udział 16 osób. Zaproszone specjalistki obserwowały zajęcia z udziałem dziecka z wadą wymowy oraz zajęcia w oddziale przedszkolnym. 4- i 5-latki rozmawiały tego dnia na temat cech charakterystycznych dla każdej pory roku, a następnie wykonały w grupach pracę plastyczną - farbami na folii stretch. Podczas spotkania logopedki dzieliły się swoimi doświadczeniami w pracy terapeutycznej z dziećmi z różnymi zaburzeniami komunikacji językowej i pomysłami na prowadzenie zajęć, polecały sobie nawzajem wartościową literaturę fachową, pomoce terapeutyczne oraz szkolenia.

Logopedki spotykają się regularnie w PPP w Pruszczu Gdańskim lub w swoich placówkach. Spotkania koordynuje Joanna Bugalska (logopedka z PPP).

Katarzyna Nikiel