Wycieczka do Centrum Hewelianum - kl. V

17.05.2018 roku uczniowie klasy V uczestniczyli w zajęciach matematycznych ,, Kto da więcej?’’ w Centrum Hewelianum.  Była to pełna napięcia rywalizacja, w której uczniowie podzieleni na pięć zespołów, „obstawiali” swoją wiedzę za pomocą żetonów, a następnie odpowiadali na pytanie z kategorii wylosowanej przez przedstawicieli grup: Porachunki, Łamigłówki, Data i Zegar, Wystawa czy Figury.  Wykorzystywali  przy tym swoje umiejętności matematyczne, logiczne i refleks. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem i umożliwiły wykorzystanie wiedzy z zakresu matematyki w praktyce. Następnie uczniowie udali się na wystawę matematyczną. Największym zainteresowaniem zwiedzających cieszyło się stanowisko, w którym  napełniali bryły kuleczkami, mierząc ich objętość.

K. Nenca

W. Ozdowska