Zawody pływackie

21.01.2019 w Pruszczu Gdańskim, nasza szkoła pierwszy raz w historii wystartowała w Powiatowych  Zawodach w Pływaniu.

Ze względu na rygorystyczny regulamin wystartowały tylko dziewczyny.Drużyna składała się z 8 dziewcząt z roczników 2009, 2008, 2007 i 2006. Łącznie wystartowało 10 zawodniczek.

Skład reprezentacji:

1. Sandra Dobies

2. Urszula Szubarczyk

3. Angelika Dobies

4.  Rozalia Rochoń

5. Kinga Głodowska

6. Oliwia Pankiewicz

7. Julia Łojko

8. Marta Makarska

9. Klaudia Damaszk (rezerwowa)

10. Oliwia Leman (rezerwowa)

Uczennice rywalizowały w sztafecie 8x 25 m stylem dowolnym. Następnie odbyły się zawody w poszczególnych stylach (dowolny, klasyczny, grzbietowy, motylkowy) i w kategoriach wiekowych na dystansie 25m.

Za starty w sztafecie oraz starty indywidualne, każda szkoła otrzymywała punkty które na koniec zawodów podliczali sędziowie. W indywidualnych startach wypadliśmy bardzo dobrze. Troszkę gorzej było w rywalizacji sztafetowej. Wystartowało 8 drużyn.

Po niezwykle zaciętej rywalizacji nasza szkoła zajęła 6 miejsce.

Życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Katarzyna Borzyszkowska