FINAŁ IX POWIATOWEGO KONKURSU CZYTELNICZEGO

14 czerwca 2019 r. w Szkole Podstawowej im. Marii Kownackiej  w Kłodawie odbyło się uroczyste podsumowanie IX Powiatowego Konkursu Czytelniczego ,,Z książką na Ty’’ pod honorowym patronatem  Starosty Gdańskiego  i Wójta Gminy Trąbki Wielkie. Brało w nim udział 17 szkół powiatu gdańskiego.

Nasza szkoła zajęła IV miejsce w powiecie, jest to najwyższy wynik uzyskany w czasie kilku edycji tego konkursu. Tegoroczne laureatki :

W konkursie ,,pięknego czytania’’

Zuzanna Krywald kl. IV – III miejsce

W teście ,,wiedzy z przeczytanych książek’’

Amelia Mazurowska kl. III-  II miejsce

Dominika Krzemińska kl. IV-  I miejsce

Magdalena Acela kl. V- II miejsce

Oliwia Gadomska kl. VIII- II miejsce

Uczennice otrzymały dyplomy i piękne nagrody książkowe.  Miały także okazję do spotkania z autorką jednej z konkursowych lektur- panią Barbarą Kosmowską, która opowiedziała o swojej przygodzie z pisaniem książek.

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnej edycji tego konkursu.

Wiesława Ozdowska