Teatr Klapa czyli Koperek i Kminek - 8.04.2011

Dnia 8 kwietnia 2011 roku przyjechali do naszej szkoły artyści Teatru Klapa czyli Koperek i Kminek. Aktorzy: Leon Krzycki i Eugeniusz Sienkiewicz przedstawili najmłodszym spektakl „Jak Paweł i Gaweł”. Sztukę rozpoczęli prezentacją rytmicznej piosenki, która jest znakiem rozpoznawczym artystów - „Koperek i Kminek”. Przedstawienie zawierało wątki z różnych bajek, między innymi historię dwóch sąsiadów i panujących między nimi stosunków. Jeden z nich był spokojny, drugi dzikie miał pomysły.

Spektakl zagrany był w sposób humorystyczny, ekspresyjny i nieco zwariowany. Dzieci z oddziałów przedszkolnych i z klas młodszych świetnie się bawiły, brały aktywny udział w przedstawieniu. Raz po raz wybuchały salwy śmiechu i rozbrzmiewały gromkie brawa.

Wiesława Olejniczak