Wigilia w autobusie

Uczniowie klasy II a przygotowali dla swych rodziców przedstawienie wigilijne. Akcja rozgrywa się w autobusie. Jest 24 grudnia. Na dworze wzmaga się śnieżyca. Autobus pokonuje zaspy. Ludzie są poirytowani, wybuchają sprzeczki. Pragną jak najszybciej znaleźć się w rodzinnych domach. Jednak autobus psuje się, wszyscy czekają na pomoc, która nie nadchodzi. Zapada zmrok. Pasażerowie zmuszeni są spędzić ten wyjątkowy wieczór w autobusie, w towarzystwie nieznanych osób. Postanawiają zrobić wszystko, aby na długo zapamiętać tę niezwykłą Wigilię. Dzielą się opłatkiem, ubierają choinkę, przygotowują stół wigilijny, śpiewają kolędy. W śniegu i nocy, w oddaleniu od najbliższych są szczęśliwi, że są razem.

Przedstawienie „Wigilia w autobusie” obejrzeli również uczniowie klas 0-III.