Zabawa karnawałowa klas I-III

26 stycznia 2012 roku odbyła się w naszej szkole zabawa karnawałowa dla uczniów klas 0-III. Wszystkie królewny, księżniczki, żołnierze, zwierzątka, piraci, rycerze, uczniowie w maskach przybyli do ładnie udekorowanej sali, gdzie czekały na nich dwa klauny. Zabawę rozpoczęto tańcem integracyjnym „Taniec Labada”, który wprowadził wszystkich w radosny nastrój zabawy.

Na początku, w pierwszym plastycznym konkursie wzięły udział całe klasy. Zadaniem klas II i klasy III było namalowanie postaci Mikołaja, natomiast uczniowie młodsi malowali Bałwana. Dużo radości sprawiły dzieciom konkursy. Uczniowie odgadywali zagadki ukryte w kapeluszu, tworzyli wieże ze słomek i klocków, przenosili piłeczki na łyżeczkach i wkładali je do plastikowych tuneli, rzucali kulami z gazety do celu, odbijali w parach balony, zbierali podczas tańca gwiazdki, nawijali ślimaki na patyki. Konkursy przeplatane były tańcem. Przygrywali nam pan Waldek i pan Janusz. Dzieci zapraszały do wspólnej zabawy również rodziców.

Podczas zabawy towarzyszył wszystkim bawiącym się okrzyk: Guantanamera, dzieciaki bawią się teraz” (na znaną  melodię). Rodzice zaangażowali się w organizację przygotowując swym pociechom poczęstunek w klasach.

Bal karnawałowy dostarczył dzieciom i ich rodzicom wielu przyjemnych wrażeń. To był przyjemnie spędzony czas, dzieci i rodzice pokazali, że chcą i potrafią dobrze się bawić. Szkoda tylko, że to co miłe i przyjemne tak szybko się kończy.
              Do zobaczenia na balu karnawałowym za rok!