II NOWOROCZNY TURNIEJ HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ U-11 w Straszynie

W piątek 27 stycznia nasza reprezentacja wzięła udział w II Noworocznym Turnieju Piłki halowej dla dzieci z rocznika 2001 i młodszych. Szkołę w Wiślince reprezentowali: Jakub Jażdżewski, Klaudiusz Szatkowski, Marcel Gacek, Kacper Richert, Bartek Ochremuk oraz Robert Kuć. Do turnieju przystąpiły reprezentacje pięciu szkół naszej gminy. W zawodach każda z drużyn mogła skonfrontować swoje umiejętności z pozostałymi ekipami. Reprezentacja naszej szkoły niestety nie dorównała żadnej z innych szkół, przegrywając wszystkie swoje mecze. Jedyną bramkę w turnieju strzelił Kacper Richert, będąc jednocześnie najlepszym zawodnikiem naszej drużyny. Turniej pokazał przepaść jaka dzieli naszych zawodników od piłkarzy z innych szkół. Chęci naszych dzieci do gry są widoczne, niemniej aby rywalizować z innymi trzeba posiadać chociaż minimalne umiejętności gry. Tego bardzo brakowało. Reasumując, nie wystarczy tylko chcieć, ale potrzeba również ciężkiej pracy na treningach, aby móc grać w takich turniejach. Jest to tym bardziej przykre, że nasi uczniowie mają możliwość trenowania w przyszkolnym klubie sportowym. Szkoda, że nie korzystają z tej szansy. Dla statystyki należy podać, że zwycięzcą turnieju została drużyna z Borkowa. Z naszego zespołu został wyróżniony Klaudiusz Szatkowski, zostając wybranym najlepszym bramkarzem zawodów oraz Marcel Gacek jako najmłodszy uczestnik. Wszyscy biorący udział dostali pamiątkowe gadżety oraz puchar dla naszej szkoły za udział. Miejmy nadzieję, że za rok powalczymy o lepsze miejsce.

Marek Kapitański