Wycieczka klas pierwszych - 23.03.2012

Dnia 23 marca 2012 roku klasy pierwsze wybrały się do Spichlerza „Błękitny Baranek” , który jest oddziałem Muzeum Archeologicznego. Dzieci brały udział tam w lekcji muzealnej pt. „Mały Joachim w średniowiecznym Gdańsku”. Mieliśmy okazję zobaczyć fragmenty bardzo starych strojów czy kości. Na dzieciach ogromne wrażenie zrobił fragment uliczki hanzeatyckiej. Przedstawione tam były zawody wykonywane w średniowieczu. Dzieci mogły zobaczyć, jak ubierali się i czym bawili się ich rówieśnicy ze średniowiecznego Gdańska. Na podsumowanie zajęć dzieci dostały zagadki do rozwiązania, a w domu zrobiły piękne ilustracje w swoich Indeksach Gdańskich Lwiątek.

Karolina Zaręba-Kamysz