Spotkanie z dzikimi zwierzętami - wycieczka do ZOO

Dnia 17.05.2012r. dzieci uczęszczające do oddziałów przedszkolnych „A” i „B” oraz klasy I „B” pojechały na wycieczkę do ZOO w Gdańsku Oliwie.

Po wesołej podróży autokarem, wszyscy przesiedli się do czekającej już „ Ciuchci” . Podczas jazdy towarzyszył przewodnik, który ciekawie i z humorem opowiadał o ogrodzie i jego mieszkańcach.

Kolejka zatrzymywała się przy poszczególnych wybiegach zamieszkałych przez wiele egzotycznych gatunków zwierząt. Podczas tak ekscytującej przejażdżki dzieci z apetytem „pochłaniały” przygotowane przez mamy kanapki. Następnie udały się na spacer. Imponująca kolekcja oliwskiego ZOO jest położona na 136 ha powierzchni i obejmuje 201 gatunków zwierząt – przedstawicieli wszystkich kontynentów. Oczywiście mali turyści nie zdołali zaliczyć wszystkich atrakcji. Dzieci najdłużej i z ogromnym zaciekawieniem obserwowały słonie, hipopotamy, żyrafy i dokazujące w swoich wybiegach małpy. Z dużym zapałem i satysfakcją przedrzeźniały rozkrzyczane papugi.

Pobyt w ogrodzie zoologicznym dostarczył wielu nowych wrażeń, był wspaniałą lekcją przyrody przeżytą w ciekawym i atrakcyjnym miejscu.

Po powrocie do szkoły padały pytania „Kiedy pojedziemy jeszcze raz?”

Joanna Reiter