Wycieczka do DINO PARKU w Malborku

Dnia 19 czerwca 2012 roku odbyła się długo oczekiwana wycieczka turystyczno – krajoznawcza do PARKU RUCHOMYCH DINOZAURÓW w Malborku. Uczestniczyli  w niej uczniowie z klas I-III oraz przedszkolaki. Dino Park położony jest w pięknym zalesionym terenie znajdującym się na powierzchni 4,5 ha. Poruszaliśmy się ścieżką edukacyjną o długości 1350 m. Na swojej drodze spotkaliśmy 40 ruchomych, wydających dźwięki dinozaurów, które przeprowadziły nas przez poszczególne etapy w dziejach naszej planety.  Zobaczyliśmy z bliska jak wyglądały setki milionów lat temu. Najwyższy prehistoryczny potwór miał długość 8 m, natomiast najdłuższy osiągnął 22 m. Zachwyciły nas między innymi takie dinozaury jak: STEGOZAUR, APATOZAUR, MONOLOFOZAUR, BARIONYKS, TRICERATOPS, DILOFOZAURUS. Wyglądały bardzo realistycznie. Dzieci chętnie robiły sobie pamiątkowe zdjęcia z dinozaurami w tle.  Była również możliwość obejrzenia eksponatów w muzeum. Zgromadzona kolekcja skamieniałości stanowiła szczątki zwierząt i roślin zachowanych w skałach. Można było również poznać prawdziwą historię z życia dinozaurów.

Oglądaliśmy także zwierzęta w Mini Zoo takie  jak: muflony, pawie, alpaki, dzikie kaczki, perliczki, daniele. Zawitaliśmy także do krainy zabaw i oczywiście obowiązkowo zakupiliśmy pamiątki związane z tematem wycieczki.

Dzieci uznały, że wycieczka dostarczyła mnóstwo niezapomnianych wrażeń.

Wiesława Olejniczak