Zajęcia terenowe w rezerwacie „Mewia Łacha”

W czwartek 15 listopada 2012r. uczniowie klasy IV uczestniczyli w zajęciach terenowych prowadzonych przez panią ornitolog Martę Ściborską z Grupy Badawczej Ptaków Wodnych KULING. Pod fachowym okiem pani ornitolog dzieci poznawały życie przyrody nad brzegami Wisły w jej ujściu do Morza Bałtyckiego. Przeszły także ścieżką edukacyjną na terenie rezerwatu Mewia Łacha i wysłuchały interesujących informacji na temat ptaków, ssaków, skorupiaków, a także roślin żyjących na tym terenie.

W piątek 16 listopada 2012r. p. Marta Ściborska przyjechała do naszej szkoły, by przedstawić prezentację multimedialną na temat ptaków i ssaków żyjących w dolnym biegu Wisły. Pani Joanna Januszewska otrzymała od pani ornitolog zestaw pięknych zdjęć w formie plakatów z najczęściej spotykanymi zwierzętami na terenach związanych z Wisłą. Zdjęcia te ozdobią w najbliższym czasie hol naszej szkoły, a w przyszłości będą wykorzystywane na lekcjach przyrody