Muzeum Historyczne Miasta Gdańska - Ratusz Głównego Miasta - 22.01.2013

Dnia 22 stycznia 2013 roku klasy: IIa  i IIB uczestniczyły w wycieczce do Ratusza Głównego Miasta. Wycieczka ta była kolejnym etapem w zdobywaniu srebrnej odznaki Gdańskich Lwiątek. Obie klasy uczestniczyły tam w zajęciach edukacyjnych.

Klasa IIa miała okazję dowiedzieć się: - Co to jest herb? Czemu służy? Z czego się składa? Dzieci poznały historię herbów, które posiadał Gdańsk. Odszukiwały je w pomieszczeniach Ratusza, przy okazji poznając dawne legendy i opowieści.

Klasa IIb natomiast podczas zajęć odbyła podroż wzdłuż szlaku zaznaczonego na mapie i szukała skarbu ukrytego w Ratuszu Głównego Miasta. Dzieciom pomogły w tym liczne wskazówki, podpowiedzi oraz zadania, które musiały rozwiązać.

Uczniom bardzo podobała się ta żywa lekcja historii, chętnie i aktywnie brały udział w zajęciach.

Karolina Zaręba-Kamysz