Gniew - wycieczka klas trzecich

12 czerwca klasy IIIa i IIIb wybrały się na wycieczkę do Gniewu. W scenerii średniowiecznego zamku  pani  przewodnik przybliżyła uczniom pracę dawnych rzemieślników. Podczas wędrówki po warsztatach: mincerskim, drukarskim, tkackim, garncarskim dzieci zapoznały się z charakterem ich pracy. W Strzelnicy Zamkowej dowiedziały się, jak powstawały kusze i  łuki  i próbowały swoich sił   w strzelaniu. Niepowtarzalny klimat stworzyła wizyta w sali związanej z bitwą pod Grunwaldem. Uczniowie zwiedzili  także Muzeum Zamkowe. Czas wolny wszyscy spędzili  przy ognisku.

W radosnych nastrojach, zaopatrzeni w rekwizyty rycerskie dzieci wraz z wychowawcami powróciły do szkoły.

Wiesława Olejniczak