Szkolny konkurs recytatorski klas I - III

20 lutego 2015 roku odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski klas I-III. W tym roku uczniowie zaprezentowali wiersze współczesnych autorów publikujących po 1945 roku. W konkursie uczestniczyło aż 25 uczniów.

Uczestnicy swoje umiejętności aktorskie i recytatorskie prezentowali w 3 kategoriach wiekowych.  Podczas konkursu dzieci recytowały wybrany przez siebie wiersz, a publiczność oklaskiwała ich gromkimi brawami. Wiersze były ciekawe i barwnie zaprezentowane. Ocenie jury podlegały: dobór repertuaru, kultura słowa i interpretacja tekstu poetyckiego.

Po burzliwych i trudnych obradach jury wyłoniło następujących zwycięzców:

• w kategorii klas pierwszych:

I miejsce -  Roksana Tomczak

II miejsce – Hanna Kaszewska

III miejsce – Amelia Jażdżewska

wyróżnienia: Patrycja Boniewicz, Rozalia Rochoń

• w kategorii klas drugich:

I miejsce – Igor Zaręba

II miejsce – Urszula Zbroińska

III miejsce – Izabela Banaszewska

wyróżnienie: Emilia Hodun

• w kategorii klas trzecich:

I miejsce – Julia Drążkowska

Wszyscy wyróżnieni zostali nagrodzeni ciekawą książką, a pozostali uczestnicy otrzymali słodką nagrodę pocieszenia. Roksana Tomczak i Igor Zaręba będą reprezentowali naszą szkołę w  Gminnym Konkursie Recytatorskim w Wiślinie, który odbędzie się 5 marca 2015r.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.

Wiesława Olejniczak

Karolina Zaręba-Kamysz