Trzecie spotkanie DKE

20 maja odbyło się trzecie spotkanie Dyskusyjnego Klubu Edukacyj­nego. Tym razem dyskutowaliśmy na temat Praw Człowieka i Praw Dziecka. Wstęp do dyskusji stanowił film z udziałem jednej ze współ­autorek książki „Moje prawa, ważna sprawa” – Anny Czerwińskiej-Rydel. Okazuje się, że uczniowie bardzo dobrze orientują się w swoich pra­wach, potrafią interpretować zapisy zawarte w Konwencji Praw Dziecka. Wiedzą także, co należy robić, gdy czyjeś prawa są łamane.

Przyczynkiem do dalszej dyskusji może okazać się wspólne obejrzenie wystawy plenerowej złożonej z wielkoformatowych ilustracji pocho­dzących z książki Małgorzaty Węgrzeckiej oraz Iwony Zabielskiej-Stadnik pt. „Masz prawa, człowieku”.

Kolejne spotkanie DKE odbędzie się 3 czerwca 2015 r. o godz. 15:00.

Będziemy oglądać film dokumentalny o dziewczynce z zespołem Tourette’a „Latająca Anne”.