Wtorek, 2021-05-18

Imieniny: Alicji, Edwina

Akademia Gdańskich Lwiątek

W bieżącym roku szkolnym 2011/2012 klasy Ia i Ib wraz z wychowawczyniami, zgłosiły się do projektu pt.” Akademia Gdańskich Lwiątek”.  Jest to projekt o charakterze edukacyjno-kulturalnym, którego głównym organizatorem jest Fundacja "Wspólnota Gdańska", zaś współorganizatorem Wydział Edukacji Urzędu Miejskiego w
Gdańsku. Partonat honorowy nad Akademią obejmują: Prezydent Gdańska, pan Paweł Adamowicz, Maszałek Województwa Pomorskiego, pan Mieczysław Struk oraz Pomorski Kurator Oświaty, pan Zdzisław Szudrowcz.

Projekt ma na celu rozbudzenie ciekawości poznawczej dzieci i promocję Gdańska poprzez edukację kulturalną juz od najmłodszych lat. Polega on na  odwiedzaniu miejskich placówek muzealnych i kulturalnych przez 3 kolejne lata nauczania początkowego.

Każde dziecko otrzymało – indeks Gdańskiego Lwiątka, w którym przez 3 lata będzie zbierać potwierdzenia wizyt w placówkach. Na zakończenie roku, każde dziecko, które z powodzeniem ukończy rok (odwiedzi 6 wskazanych w Regulaminie miejsc ważnych dla tradycji i kultury Gdańska) będzie mogło BEZPŁATNIE wziąć udział w Wielkim Finale i otrzyma Odznakę Gdańskiego Lwiątka (rok po roku: brązowa, srebrna i złota).

Życzymy powodzenia naszym pierwszakom

Karolina Zaręba-Kamysz