Dyskusyjny Klub Edukacyjny

http://www.jaczytam.pl/extension/selfbase/design/self/images/ja-czytam-logo.png     Dyskusyjny Klub Edukacyjny (DKE) działa w naszej szkole od wiosny 2015 roku, kiedy to przyłączyliśmy się do kampanii społecznej Ja czytam! Jej głównym celem było rozwijanie kompetencji czytelniczych wśród dzieci i młodzieży.

Spotykamy się regularnie aby porozmawiać, podyskutować, pobyć razem w inny sposób niż ma to miejsce podczas typowych zajęć szkolnych. Inspiracją do naszych dyskusji są najczęściej fragmenty przeczytanych wcześniej książek. Ciekawą częścią naszych spotkań jest obejrzenie filmu z udziałem autora książki. Tematyka spotkań zogniskowana jest wokół kręgów tematycznych „Bezpieczeństwo”, „Granice”, „Przyjaźń”, „Zmiana/przemiana”, „Różnice”.

Niekiedy oglądamy także filmy dokumentalne. Ich bohaterami są zawsze dzieci i ich życie.

Udział w spotkaniach klubu to dla jego uczestników możliwość przełamania codziennej rutyny, wzmocnienia więzi, budowania dobrych relacji, polubienia czytania, spotkania i rozmowy na ważne tematy  oraz rozwój osobisty.