Poniedziałek, 2021-05-17

Imieniny: Brunony, Sławomira

Mały Mistrz

W naszej szkole od września w klasach pierwszych realizujemy program Mały Mistrz.

Ideą programu jest rozbudzenie zainteresowania różnorodną aktywnością sportową poprzez uatrakcyjnienie realizowanych zajęć wychowania fizycznego. Ponadto program jest ciekawą i godną uwagi  formą kształtowania właściwych nawyków zdrowotnych, które mamy nadzieję  pozytywnie wpłyną na jakość życia dzieci.

W ciągu 3 lat edukacji wczesnoszkolnej dzieci będą starały się zdobyć następujące sprawności: turysta – rowerzysta, piłkarz, saneczkarz, łyżwiarz, narciarz, gimnastyk – tancerz, lekkoatleta, pływak i na tym nie koniec.

Każde dziecko uczestniczące w programie otrzymało specjalna legitymację do której wraz z nauczycielem wklejać będzie specjalne nalepki zaświadczające zdobycie danej sprawności.

Osoby realizujące program w naszej szkoły  to : Małgorzata Wojciechowska, Iwona Ostoja – Ostaszewska i Wiesława Ozdowska. Chcemy tak prowadzić zajęcia, by dzieci nie rywalizowały ze sobą. Zakładamy, że podstawowym celem ma być nabycie umiejętności  i pokazanie progresu sprawności fizycznej każdego dziecka uczestniczącego w programie.

Małgorzata Wojciechowska