Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Wiślince

Kalendarium

Wtorek, 2021-05-18

Imieniny: Alicji, Edwina

2017/2018

 

Od roku szkolnego 2011/2012 uczniowie klas I – III naszej szkoły biorą udział w projekcie Akademia Gdańskich Lwiątek (AGL), który funkcjonuje w ramach działań Fundacji Wspólnota Gdańska.

 

Projekt ma na celu rozbudzenie ciekawości poznawczej dzieci i promocję Gdańska poprzez edukację kulturalną już od najmłodszych lat. Polega on na odwiedzaniu miejskich placówek muzealnych i kulturalnych przez 3 kolejne lata nauczania początkowego.

 

Każde dziecko otrzymuje – indeks Gdańskiego Lwiątka, w którym przez 3 lata będzie zbierać potwierdzenia wizyt w placówkach. W każdym roku szkolnym należy odwiedzić 6 wskazanych w regulaminie miejsc ważnych dla tradycji i kultury Gdańska.

 

Na zakończenie każdego z powodzeniem ukończonego roku, każdy uczestnik bierze udział w Wielkim Finale i otrzymuje Odznakę Gdańskiego Lwiątka (rok po roku: brązowa, srebrna i złota).

 

 

 

Patronat honorowy nad Akademią Gdańskich Lwiątek w roku szkolnym 2017/2018 objęli: Prezydent Miasta Gdańska – Pan Paweł Adamowicz, Marszałek Województwa Pomorskiego – Pan Mieczysław Struk, Pomorski Kurator Oświaty – Pani dr Monika Kończyk.

 

 

 

 

 

 

wychowawczynie klas I - III